Nattljusstakar
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR (2) ett par, 1800-talets andra hälft, handtag i form av vinrankor, delvis förgylld brons samt svart kalksten (sannolikt Noir de Mazy), höjd ca 7 cm, största mått 15,5 cm.
Nagg, slitage.
488711
2017-10-01