Nattljusstakar

Nattljusstakar
Nattljusstakar
Nattljusstakar
Nattljusstakar
Nattljusstakar
Nattljusstakar

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 000 SEK

NATTLJUSSTAKAR (2) ett par, 1800-talets andra hälft, handtag i form av vinrankor, delvis förgylld brons samt svart kalksten (sannolikt Noir de Mazy), höjd ca 7 cm, största mått 15,5 cm.

Nagg, slitage.

488711

2017-10-01