Golvur allmogetyp

Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp
Golvur allmogetyp

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GOLVUR, 17-1900-tal, fodral i trä med ådringsmålning, äldre urverk, höjd ca 204 cm

Delvis omarbetad, skador, delar saknas bl a pendel och lod samt delar av urverk

488726

2017-10-01