Urna med lock silver London

Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London
Urna med lock silver London

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SKINNER & Co., urna med lock, sterlingsilver, efter original från 1670-talet (Victoria & Albert Museum London), rund, bukig, driven, punsad och ciselerad dekor av akantus och keruber, invändigt förgylld, höjd 32 cm, vikt ca 1150 g

488728

2017-10-03