Urna med lock silver London
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKINNER & Co., urna med lock, sterlingsilver, efter original från 1670-talet (Victoria & Albert Museum London), rund, bukig, driven, punsad och ciselerad dekor av akantus och keruber, invändigt förgylld, höjd 32 cm, vikt ca 1150 g
488728
2017-10-03