Spegel Empire förgylld
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, förgylld samt bronserad, 1800-talets början, Empire, troligen Clas Eric Reding (1808-1818), Karlskrona, lunettformat krön, sidorna med kolonner av fascesstavar, höjd ca 173 cm
Senare glas, bakstycke samt eb del av bronseringen
488753
2017-10-01