Spegel Empire förgylld

Spegel Empire förgylld
Spegel Empire förgylld
Spegel Empire förgylld
Spegel Empire förgylld
Spegel Empire förgylld
Spegel Empire förgylld

Klubbat för:

6 600 SEK

4 000 SEK

SPEGEL, förgylld samt bronserad, 1800-talets början, Empire, troligen Clas Eric Reding (1808-1818), Karlskrona, lunettformat krön, sidorna med kolonner av fascesstavar, höjd ca 173 cm

Senare glas, bakstycke samt eb del av bronseringen

488753

2017-10-01