Isaac Grünewald

Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald
Isaac Grünewald

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): På balkongen, signerad Isaac Grünewald, etsning, 24,7x11,8 cm.
Jämför liknande motiv utfört i olja, Borås konstmuseum, På balkongen, utförd 1915

488819

2017-10-02