Gueridoner

Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner
Gueridoner

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUERIDONER, 1 par, 1900-talets första hälft, svarvad, med glasskål, totalhöjd 128 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

en skål med spricka, slitage

488847

2017-10-01