Kosta glasservis Elon 42 dlr
2017-10-01
488850
| Klubbat belopp | 1 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOSTA, glasservis, 42 dlr, modell Elon, 1900-talets första hälft, pantograferad dekor, bestående av: 6 rödvinsglas, 10 (6 + 4 snarlika) vitvinsglas, 10 selterglas, 6 snapsglas, 10 likörglas, höjder ca 7,2 - 12 cm
Enstaka smärre nagg kan förekomma