Konsolbord 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, skiva av carraramarmor för hörn, höjd 79,5, 56 x 29,5, skivan 50,5 x 50,5 cm
Enstaka dekorbortfall, lagningar, förgyllningen senare och med skador, senare skiva
488910
2017-10-01