Konsolbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

26 000 SEK

15 000 SEK

KONSOLBORD, stockholmsarbete i rokoko, träskuren dekor, förgyllt, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, skiva av carraramarmor för hörn, höjd 79,5, 56 x 29,5, skivan 50,5 x 50,5 cm

Enstaka dekorbortfall, lagningar, förgyllningen senare och med skador, senare skiva

488910

2017-10-01