Gusten Lindberg, Vågen Klassiskt svenskt måleri

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

GUSTEN LINDBERG (1852-1932): Vågen, signerad och daterad Gust Lindberg 1901, mörkpatinerad brons, höjd 9,5, längd 27,5 cm.
Jämför Nationalmuseum, nr NM Sk 912

488958

2017-10-30