Claes Hake
Klubbat för:
34 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CLAES HAKE (född 1945): Skulptur, torso, brons, signerad samt numrerad I/IV, gjuten hos Bronseskulptur A/S, Oslo, höjd inklusive sockel 85 cm
Avbildad på sida 32 i Folke Edwards bok "Hake", boken medföljer
489075
2017-10-02