Claes Hake

Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake
Claes Hake

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CLAES HAKE (född 1945): Skulptur, torso, brons, signerad samt numrerad I/IV, gjuten hos Bronseskulptur A/S, Oslo, höjd inklusive sockel 85 cm

Avbildad på sida 32 i Folke Edwards bok "Hake", boken medföljer

489075

2017-10-02