Stig Lindberg ljusstake skålfat
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Snurran", vas / ljusstake, skålfat, fajans med tenglasyr, signerade med den blå studiohanden, handmålade, höjd ca 12,5 cm, fatets höjd ca diameter 17 cm
Snurran med kantnagg, bruksslitage
489093
2017-10-02