Ramar

Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar
Ramar

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RAMAR, CIGARSNOPPARE (15) små ramar i mässing (3), spänne från Karl XII:s bibel (1), glasögon och lornjetter i mässing och sköldpadd (3) urmakarglasögon (1) cigarrsnoppare i silver (1) fingerborgar i silver, en med knopp i ametist, (5) spännet 1700-tal, det övriga omkring 1900, (cigarrsnoppare är yngre) största ramen ca 13 cm hög, silvret väger ca 74 g

Bruks och åldersrelaterat slitage.

489141

2017-10-02