Silverservis

Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis
Silverservis

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr, silver, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, invändigt förgyllt, Finland 1947, höjd ca 10-23 cm, vikt ca 1500 g

Proveniens: Adliga ätten af Enehielm.

489320

2017-10-03