Baljfåtölj nyklassicism

Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism
Baljfåtölj nyklassicism

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal, träskuren dekor av lejonmaskaroner, framben krönta av egyptiska karyatidbyster, sabelformade bakben, bemålade i grått med grönpatinerade detaljer, röd klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Nyomklädd, slitage, lagad rygg, smärre dekorbortfall, förstärkningar

489364

2017-10-03