Baljfåtölj nyklassicism
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk stil, 1920-tal, träskuren dekor av lejonmaskaroner, framben krönta av egyptiska karyatidbyster, sabelformade bakben, bemålade i grått med grönpatinerade detaljer, röd klädsel, sitthöjd ca 45 cm
Nyomklädd, slitage, lagad rygg, smärre dekorbortfall, förstärkningar
489364
2017-10-03