Spegel sengustaviansk

Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk
Spegel sengustaviansk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, omkring 1800, träskuren dekor, av pärstav, krönet med joniska kapitäl och rosett, medaljon i gips, förgylld med polerat guld och slagmetall, orginal träbakstycke, höjd 150x 64 cm

Framtagen orginalförgyllning, smärre lagningar och retuscher, ytslitage/skador, medaljong med spricka, senare glas

489371

2017-10-03