Glasservisdelar Kent design Elis Bergh Kosta Boda
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GLASSERVIS, 14 dlr., modell "Kent", design Elis Bergh, Kosta Boda, 1900-talets mitt, skärsllipad rutdekor samt fasettslipning, bestående av: 7 vitvinsglas, 4 starkvinsglas, bonbonjär, 2 karaffer
Försumbara fotnagg på 6 vitvinsglas samt 3 starkvinsglas, 2 vitvinsglas samt 5 starkvinsglas med fotnagg medföljer
489445
2017-10-03