Matsalsbord sengustaviansk stil

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

14 000 SEK

MATSALSBORD, omkring 1900, sengustaviansk stil, undersidan etikettmärkt Prins Eugene, Waldemarsudde, mahognyfanérat, benavslut i mässing, 5 senare iläggsskivor med sarg, total längd 397, höjd 76, diameter 124, 3 par stödslanor i olika längder samt stödben medföljer

Smärre slitage, skador

489516

2017-10-03