Matsalsbord sengustaviansk stil
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK
MATSALSBORD, omkring 1900, sengustaviansk stil, undersidan etikettmärkt Prins Eugene, Waldemarsudde, mahognyfanérat, benavslut i mässing, 5 senare iläggsskivor med sarg, total längd 397, höjd 76, diameter 124, 3 par stödslanor i olika längder samt stödben medföljer
Smärre slitage, skador
489516
2017-10-03