Design Aron Jerndahl
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARON JERNDAHL, "Dansen", terrin med lock, dekor med spelman och dansande par, signerad och daterad 1903, tenn, gjuten i Stockholm, 1930-tal,, höjd ca 18, diameter 29 cm
fotring med smärre bucklor
489638
2017-10-04