Design Aron Jerndahl

Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl
Design Aron Jerndahl

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARON JERNDAHL, "Dansen", terrin med lock, dekor med spelman och dansande par, signerad och daterad 1903, tenn, gjuten i Stockholm, 1930-tal,, höjd ca 18, diameter 29 cm

fotring med smärre bucklor

489638

2017-10-04