Fat fajans Frankrike
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 1 par, fajans, Frankrike, 1700-tal, oktagonal form, möjligen Rouen, centrumdekor av blomsterkorg i blått, kanten med stiliserad bård, diameter ca 27 cm
Sprickor, krackelering, kantlagningar
489660
2017-10-05