Eric Hallström pastell

Eric Hallström pastell
Eric Hallström pastell
Eric Hallström pastell
Eric Hallström pastell
Eric Hallström pastell
Eric Hallström pastell

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Modell, signerad Eric Hallström, pastell på papper, 62x48 cm

Proveniens:
Disponent Herm. Lenngård, Kungsängen

Utställd:
Eric Hallströms retrospektiva utställning, Liljevalchs Konsthall 20 april-12 maj 1946

489677

2017-10-07