Eric Hallström pastell
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ERIC HALLSTRÖM (1893-1946): Modell, signerad Eric Hallström, pastell på papper, 62x48 cm
Proveniens:
Disponent Herm. Lenngård, Kungsängen
Utställd:
Eric Hallströms retrospektiva utställning, Liljevalchs Konsthall 20 april-12 maj 1946
489677
2017-10-07