Victor Vasarely objekt
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VICTOR VASARELY (1908-1997): "Planetary Folklore Participation No 1, signerad och numrerad på baksidan, multipel 1969, nr 506 (av 3000), edition William Wise och Pyra A G, 50,5x50,5, metallram med magnetförsedda lösa plastelement, komplett i metallåda. Editerad av William Wise, Lacoste och Editions Pyra, Zürich tillsammans med Denise René-Multiple, Paris.
4 plast element saknas, smärre slitage
489721
2017-10-04