Saltkar och sked silver emalj Ryssland

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SALTKAR, SKED, silver, S:t Petersburg 1908-17, saltkaret stämplat BA, polykrom cloisonnéemalj, delvis förgyllt, diameter 7,5 cm, höjd 3,5 cm, total vikt ca 79 g

Smärre lagningar på vita emaljen vid mynningen

489851

2017-10-04