Saltkar och sked silver emalj Ryssland
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SALTKAR, SKED, silver, S:t Petersburg 1908-17, saltkaret stämplat BA, polykrom cloisonnéemalj, delvis förgyllt, diameter 7,5 cm, höjd 3,5 cm, total vikt ca 79 g
Smärre lagningar på vita emaljen vid mynningen
489851
2017-10-04