Fickur Romilly 1700-tal

Fickur Romilly 1700-tal
Fickur Romilly 1700-tal
Fickur Romilly 1700-tal
Fickur Romilly 1700-tal
Fickur Romilly 1700-tal
Fickur Romilly 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

ROMILLY, fickur, 18 k guld, Paris, Frankrike, ca 1780, vitemaljerad urtavla, spindelgång, boett besatt med rosenstenar, verknr. 3439, diameter 37 mm, vikt ca 39 g

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, skador och slitage

489951

2017-10-11