Kopparstick
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KOPPARSTICK (1700-tal): Porträtt föreställande Nils von Rosenstein, Maria Gustava Gyllenstierna samt Christoffer von Königsmarck (möjligen 1600-tal), ramarna från 1800-talets första hälft, största tryckyta ca 31 x 22 cm.
Gulnader, nagg, mindre fläckar.
490062
2017-10-06