Gustavianska stolar av Jacob Malmsten

Klubbat för:

14 000 SEK

6 000 SEK

JACOB MALMSTEN (stolmakare i Stockholm 1780-1788), 1 par armlänstolar, gustavianska stockholmsarbeten, signerade IMS, träskuren dekor, kopplade spjälknippen, sitthöjd 44 cm

Slitage

490094

2017-10-06