Vas Kina He Xiangu 1800-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, dekor av He Xiangu med fohund i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med fyra karaktärers märke samt del av sigill, höjd ca 30 cm
Kuntoraportti
Invändig krackelering
490300
Päivämäärä:
2017-10-07