Kallskål tenn 1700-tal

Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal
Kallskål tenn 1700-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

1 500 SEK

KALLSKÅL, DRYCKESKANNA, FAT, tenn, 17/1800-tal, kallskålen bär dateringen 1756, dryckeskannans höjd ca 26 cm

Slitage, bucklor, lagningar

490331

2017-10-07