Benedetto Boschetti, Ungdomens gudinna
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BENEDETTO BOSCHETTI (Italien 1820-1860): Ungdomens gudinna, signerad B Broschetti Roma, polerad brons, höjd 62 cm, marmorsockel i Rosso antico d´italia, totalhöjd ca 80 cm, attribut saknas.
Attribut saknas, marmorsockel med nagg
490351
2017-10-10