Benedetto Boschetti, Ungdomens gudinna

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BENEDETTO BOSCHETTI (Italien 1820-1860): Ungdomens gudinna, signerad B Broschetti Roma, polerad brons, höjd 62 cm, marmorsockel i Rosso antico d´italia, totalhöjd ca 80 cm, attribut saknas.

Attribut saknas, marmorsockel med nagg

490351

2017-10-10