Kina Kangxi
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, TRUMPETVAS, FAT, MINDRE URNA, 4 dlr., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), urnan 1700-tal, i underglasyrblått, fatets diameter ca 35 cm, höjd ca 7-25 cm
Nagg, spricka, slitage, lagningar
490419
2017-10-10