Salvador Dali, Quevedo´s Visions

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989): Quevedo´s Visions, svit med 3 torrnålsetsningar med tryckt kolorering, 1975, signerade och numrerade Dali, utgivna av Galerie Börjesson, Malmö, i originalportfölj, I. 52,5 x 36,5 cm S. 66 x 50 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 766-771, Field 75-5

490422

2017-10-10