Skål på fot Einar Lynge-Ahlberg
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EINAR LYNGE-AHLBERG, skålar, 4 st, vaser, 2 st., Rörstrand, 1950-tal, stengods, mörkglaserad med stiliserad dekor, signerad Rörstrand Sweden Lynge Ahlberg, sålarnas diameter ca 12-17, vasernas höjd ca 10 cm
Smärre bruksmärken
490451
2017-10-07