Skål på fot Einar Lynge-Ahlberg

Klubbat för:

1 900 SEK

2 000 SEK

EINAR LYNGE-AHLBERG, skålar, 4 st, vaser, 2 st., Rörstrand, 1950-tal, stengods, mörkglaserad med stiliserad dekor, signerad Rörstrand Sweden Lynge Ahlberg, sålarnas diameter ca 12-17, vasernas höjd ca 10 cm

Smärre bruksmärken

490451

2017-10-07