Herrfickur Rousseau 1700-tal

Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal
Herrfickur Rousseau 1700-tal

Klubbat för:

39 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

JAMES ROUSSEAU, fickur, verksam (1743-1761), silver, urtavla i silver märkt Rousseau London, spindelgång, kvartsrepetetion, verknr. 5055, ciselerad ytterboett i silver med bataljscen, diameter 43,5, ytterboett 51,5 mm

"Ingår i Jewellery & Important Watches"

Verket går ej vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen. Bruksslitage och smärre skador.

490453

2017-10-17