Anders Eklund oljemålning
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANDERS EKLUND (1737-1802): Porträtt av Fredrik Cederström (1731-1774), signerad och daterad a tergo Anders Eklund Pinxit 1770, olja på duk, ca 80x62,5 cm
PROVENIENS: Familjen Cederström, Beatelunds sedemera Rikstens Fideikommiss, Södermanland
Krackeleringar
490507
2017-10-14