Anders Eklund oljemålning

Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning
Anders Eklund oljemålning

Klubbat för:

10 500 SEK

10 000 SEK

ANDERS EKLUND (1737-1802): Porträtt av Fredrik Cederström (1731-1774), signerad och daterad a tergo Anders Eklund Pinxit 1770, olja på duk, ca 80x62,5 cm
PROVENIENS: Familjen Cederström, Beatelunds sedemera Rikstens Fideikommiss, Södermanland

Krackeleringar

490507

2017-10-14