Salongsmöbel 1800-tal Ny-Louis Seize

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SALONGSMÖBEL, 10 dlr., 1800-talets slut, Ny-Louis Seize, skuren dekor, ben med kannelyr, bemålad i vitt, grått samt guld, bestående av: soffa, bord, 2 karmstolar samt 6 stolar, soffans längd ca 167 cm, bordets mått: höjd 78, 116x67 cm, sitthöjd ca 40 cm

Soffans stoppning med skador, vissa stolsben med lagningar

490509

2017-10-07