Judith Johansson matta Myosotis
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JUDITH JOHANSSON, matta, "Myosotis", rölakan, Judith Johansson, Ateljé JJ i Knäred, formgiven 1960-talets slut, signerad JJ resp B, vävd av Birgitta Helgesson, ca 305x214 cm
HISTORIK: Inspirationen till mattan var de vackra Förgätmigejerna Judith såg i Öhn i Jämtland
Mindre fläckar
490654
2017-10-16