Vas Kina

Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina
Vas Kina

Klubbat för:

550 SEK

1 500 SEK

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, balusterformad, famille verte, dekor av kartusch med figurscen resp. flodlandskap i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 24,5 cm

Lagningar

490730

2017-10-08