Prakturna Rörstrand med piedestal
Klubbat för:
7 600 SEK
6 000 SEK
PRAKTURNA, med lock, Rörstrand 1890-tal, handmålat porträtt föreställande Jöns Jacob Berzelius, förgylld dekor på mörkblå botten, stämplad Rörstrand samt JH, höjd med lock ca 61 cm, på tillhörande piedestal, bronserad höjd 107 cm
Lagat lock, slitage, piedestal med färgbortfaöö och skador
490743
2017-10-08