Stolar Lindome
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
STOLAR, 6 st., omkring år 1780, gustavianska, Lindome, s.k. skrattstolar, målade samt förgyllda/bronserade, sitthöjd 46 cm
Proveniens: Familjen Grevesmühl, Herresta gård.
En stol har en spricka i en av "munnarna", smärre slitage.
490803
2017-10-08