Orientmatta antik silke
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORIENTMATTA, antik, ca 1870, Anatolien, Hereke, bönematta, mihrab med grön botten, silke på silkesvarp, uppfodrad och förberedd för väggmontage, ca 70,5x125 cm
Skador, äldre lagningar, reducerade kortsidor
490966
2017-10-12