Timplåda 1800-tal

Timplåda 1800-tal
Timplåda 1800-tal
Timplåda 1800-tal
Timplåda 1800-tal
Timplåda 1800-tal
Timplåda 1800-tal

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TIMPLÅDA / ASK, 1800-tal, skjutlock, bemålad, höjd ca 10,5, 45x30 cm

Historik: Timp= spets. Lådan har antagligen använts till förvaring av spetsar och dylika utsmyckningar till dräkten.

Slitage

491015

2017-10-10