Timplåda 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TIMPLÅDA / ASK, 1800-tal, skjutlock, bemålad, höjd ca 10,5, 45x30 cm
Historik: Timp= spets. Lådan har antagligen använts till förvaring av spetsar och dylika utsmyckningar till dräkten.
Slitage
491015
2017-10-10