Design Kunglig Dansk musselmalet helblond
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ROYAL COPENHAGEN, porslin, "Musselmalet", helblond, bestående av 12 mattallrikar (#1084), 7 djupa tallrikar (#1078), 9 förrättallrikar (#1085), 14 djupa dessertallrikar (#1085), 4 uppläggningsfat i olika storlekar (#1056, #1147, #1148, #1149)
Skador, endast 13 st utan skador och lagningar
491020
2017-10-09