Bankett Gustav VI Adolf

Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf
Bankett Gustav VI Adolf

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BANKETT/SOFFA, tillhört Gustav VI Adolf, bemålad och förgylld, gustaviansk stil, 1920-tal, rygg, sits och sidor med flätad rotting, etikettmärkt G VI A, sitthöjd ca 43, 130x46 cm

Proveniens:
Stockholms Slott, Gustav VI Adolf, därefter i arv till nuvarande ägare.

Slitage, rottingen med skador

491112

2017-10-12