Bankett Gustav VI Adolf
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BANKETT/SOFFA, tillhört Gustav VI Adolf, bemålad och förgylld, gustaviansk stil, 1920-tal, rygg, sits och sidor med flätad rotting, etikettmärkt G VI A, sitthöjd ca 43, 130x46 cm
Proveniens:
Stockholms Slott, Gustav VI Adolf, därefter i arv till nuvarande ägare.
Slitage, rottingen med skador
491112
2017-10-12