Fällbord, Karl Johan, av Carl Hollst
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÄLLBORD, Karl Johan, av Carl Hollst (fristadsmästare verksam i Eskilstuna 1787-1830), signerat CARL HOLLST ESKILSTUNA F.S., fanerat med alrot, pelarfot av bonad björk, höjd 73, tondo 89 cm
Lagningar
491379
2017-10-10