Fällbord, Karl Johan, av Carl Hollst

Klubbat för:

6 600 SEK

Arviointi

3 000 SEK

Kuvaus

FÄLLBORD, Karl Johan, av Carl Hollst (fristadsmästare verksam i Eskilstuna 1787-1830), signerat CARL HOLLST ESKILSTUNA F.S., fanerat med alrot, pelarfot av bonad björk, höjd 73, tondo 89 cm

Kuntoraportti

Lagningar

491379

Päivämäärä:

2017-10-10